IPLK60R360PFD7ATMA1
MFR.Part #
IPLK60R360PFD7ATMA1
JLCPCB Part #
C3278711
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 12.7nC@10V 13A 360mΩ@10V,2.9A 4.5V@140uA 534pF@400V 600V 74W TDSON-8 MOSFETs ROHS