IPN60R600PFD7SATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPN60R600PFD7SATMA1
JLCPCB Part #
C3278600
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 344pF@400V 4.5V@80uA 600V 600mΩ@1.7A,10V 6A 7W 8.5nC@10V SOT-223-4 MOSFETs ROHS