IPTG018N08NM5ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPTG018N08NM5ATMA1
JLCPCB Part #
C3278564
Package
HSOG-8-1
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.8mΩ@10V 101nC@10V 253A 3.8V 3.8W 80V 89pF@40V 9.2nF@40V HSOG-8-1 MOSFETs ROHS