MPQ9840GLE-33-AEC1-Z
MFR.Part #
MPQ9840GLE-33-AEC1-Z
JLCPCB Part #
C3188225
Package
QFN-16(3x4)
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 14uA 3.3V 3.3V~36V 3.5A 350kHz~2.5MHz Buck Buck Built-in Fixed Yes QFN-16(3x4) DC-DC Converters ROHS