SSP7615-28M5R
MFR.Part #
SSP7615-28M5R
JLCPCB Part #
C3011518
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 200mV 400mA 500nA 60dB@(1kHz) 8V Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS