VH2C100MF105000CE0
Extended
Manufacturer
Changzhou Huawei Elec
MFR.Part #
VH2C100MF105000CE0
JLCPCB Part #
C2912487
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10uF 160V 2000hrs@105℃ 57mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS