LP3882EMRX-1.2/NOPB
MFR.Part #
LP3882EMRX-1.2/NOPB
JLCPCB Part #
C2873421
Package
SO-8-EP
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 1.5A 150uVrms 170mV@(1.5A) 3mA 5.5V 80dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SO-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS