LP3891EMRX-1.2/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3891EMRX-1.2/NOPB
JLCPCB Part #
C2877981
Package
SO-8-EP
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 150uVrms 430mV@(0.8A) 5.5V 800mA 80dB@(120Hz) 8mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SO-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS