LP2985AIM5X-2.9/NOPB
MFR.Part #
LP2985AIM5X-2.9/NOPB
JLCPCB Part #
C2870468
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 16V 2.9V 30uVrms 350mV@(150mA) 45dB@(1kHz) 75uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS