LP3988IMFX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LP3988IMFX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2868595
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 220uVrms 3.3V 45dB@(10kHz) 6V 80mV@(150mA) 85uA Fixed PG Pin、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS