LP2981AIM5X-3.6/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP2981AIM5X-3.6/NOPB
JLCPCB Part #
C2866919
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 160uVrms 16V 250mV@(100mA) 3.6V 63dB@(1kHz) 95uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS