LMS8117AMP-1.8/NOPB
MFR.Part #
LMS8117AMP-1.8/NOPB
JLCPCB Part #
C2859798
Package
SOT-223-4
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.25V@(1A) 1.8V 10mA 15V 1A 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS