H7210-15M5R
Extended
Manufacturer
Shanghai Siproin Microelectronics
MFR.Part #
H7210-15M5R
JLCPCB Part #
C2845067
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 120mV@(100mA) 5.5V 500mA 60dB@(100Hz) Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS