ACS720KLATR-15AB-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS720KLATR-15AB-T
JLCPCB Part #
C2655491
Package
SOIC-16-300mil
Description
-40℃~+125℃ 120kHz 15A 1mΩ 3600Vrms 4.5V~5.5V 4us 90mV/A Support SOIC-16-300mil Current Sensors ROHS