ACS730KLCTR-50AB-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS730KLCTR-50AB-T
JLCPCB Part #
C97195
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 4.5V~5.5V 40mV/A 50A SOIC-8 Current Sensors ROHS