0805W8J0182T5E
MFR.Part #
0805W8J0182T5E
JLCPCB Part #
C26016
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 125mW 150V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS