RP401N501C-TR-FE
- MFR.Part #
- RP401N501C-TR-FE
- JLCPCB Part #
- C2469871
- Package
- SOT-23-5
- Description
- -40℃~+85℃@(TA) 1 1.2MHz 500mA 5V 600mV~5.5V Boost Boost Built-in Fixed No SOT-23-5 DC-DC Converters ROHS