NJU7772F15-TE1
MFR.Part #
NJU7772F15-TE1
JLCPCB Part #
C3745284
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 150mA 18uA 200mV@(100mA) 65dB@(1kHz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS