AFK476M06C12T-F
MFR.Part #
AFK476M06C12T-F
JLCPCB Part #
C2442991
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 160mA@100kHz 2000hrs@105℃ 47uF 6.3V 700mΩ ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS