EMVA6R3ARA222MKE0S
MFR.Part #
EMVA6R3ARA222MKE0S
JLCPCB Part #
C2166418
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+85℃ 12.5mm 13.5mm 2000hrs@85℃ 2200uF 6.3V 961.2mA@100kHz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS