HHXC500ARA100ME61G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
HHXC500ARA100ME61G
JLCPCB Part #
C2162429
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+125℃ 10uF 120mΩ 4000hrs@125℃ 500mA@100kHz 50V 5mm 6.1mm ±20% SMD,D5xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS