E37L401CSS472MEA5U
MFR.Part #
E37L401CSS472MEA5U
Description
-40℃~+85℃ 20.3A@3kHz 22mΩ@120Hz 31.8mm 400V 4700uF 76.2mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS