STM32L151VET6DTR
MFR.Part #
STM32L151VET6DTR
JLCPCB Part #
C2055827
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 1.65V~3.6V 12bit 12bit 16KB 32 Bit 32MHz 512KB 80KB 83 ARM Cortex-M3 Built-in FLASH LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS