STM32L152VBT6ATR
MFR.Part #
STM32L152VBT6ATR
JLCPCB Part #
C2055324
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 128KB 12bit 12bit 32 Bit 32KB 32MHz 4KB 83 ARM Cortex-M3 Built-in FLASH LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS