SMLJ180A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMLJ180A-TP
JLCPCB Part #
C19996175
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 10.29A@10/1000us 180V 220V 291.6V 2uA 3kW@10/1000us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS