ACS730KLCTR-65AB-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS730KLCTR-65AB-T
JLCPCB Part #
C19762003
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1.2mΩ 1MHz 2100Vrms 30mV/A 5V 700ns Support ±65A SOIC-8 Current Sensors ROHS