ACS37002LLAATR-025B5
MFR.Part #
ACS37002LLAATR-025B5
JLCPCB Part #
C19761980
Package
SOIC-16
Description
-40℃~+150℃ 1.1us 13mA 1mΩ 4.242kVrms 400kHz 40mV/A、53.3mV/A、66.6mV/A、80mV/A 5V Support ±50A、±37.5A、±30A、±25A SOIC-16 Current Sensors ROHS