5.0SMLJ16A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
5.0SMLJ16A-TP
JLCPCB Part #
C1983441
Package
SMC(DO-214AB)
Description
16V 17.8V 193A 26V 50uA 5kW@10/1000us TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS