SMCJ48A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ48A-TP
JLCPCB Part #
C1979177
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 19.4A@10/1000us 48V 58.9V 5uA 77.4V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS