FDP8D5N10C(UMW)
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
FDP8D5N10C(UMW)
JLCPCB Part #
C18209205
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.01nF 1.765nF 100V 107W 16pF 25nC@10V 3V@130uA 7.4mΩ@10V 76A N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS