SMBJ36CA
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
SMBJ36CA
JLCPCB Part #
C3001988
Package
SMB(DO-214AA)
Description
10.3A 1uA 36V 40V 58.1V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS