EMVA500ADA330MF80G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVA500ADA330MF80G
JLCPCB Part #
C1845393
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 33uF 50V 6.3mm 7.7mm 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS