KMG35VB1000M12.5*20 5.0TP
MFR.Part #
KMG35VB1000M12.5*20 5.0TP
JLCPCB Part #
C18164652
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 1.023A@120Hz 1000uF 12.5mm 2000hrs@105℃ 20mm 35V 5mm ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS