RCS1608F3R3CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RCS1608F3R3CS
JLCPCB Part #
C17534915
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 3.3Ω Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS