IKW15N120BH6XKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKW15N120BH6XKSA1
JLCPCB Part #
C17531186
Package
TO-247-3-41
Description
-40℃~+175℃@(Tj) 1.2kV 18ns 2.3V@15V,15A 200W 240ns 30A 340ns 92nC FS (Field Stop) TO-247-3-41 IGBT Transistors / Modules ROHS