RCS1005F16R9CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RCS1005F16R9CS
JLCPCB Part #
C17433755
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 16.9Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS