RCS1005F3R83CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RCS1005F3R83CS
JLCPCB Part #
C17429884
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 3.83Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS