RCS1608F5R49CS
MFR.Part #
RCS1608F5R49CS
JLCPCB Part #
C17238999
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.49Ω Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS