RCS1608F1024CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RCS1608F1024CS
JLCPCB Part #
C17231288
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 1.02MΩ 100mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS