RCS1005F38R3CS
Extended
- Manufacturer
- Samsung Electro-Mechanics
- MFR.Part #
- RCS1005F38R3CS
- JLCPCB Part #
- C17196860
- Package
- 0402
- Description
- -55℃~+155℃ 38.3Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS