EKXJ501ELL150MJ35S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKXJ501ELL150MJ35S
JLCPCB Part #
C1584429
Package
Plugin,D10xL35mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 15uF 35mm 440.3mA@100kHz 500V 5mm 8000hrs@105℃ ±20% Plugin,D10xL35mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS