BSZ040N04LSGATMA1
MFR.Part #
BSZ040N04LSGATMA1
JLCPCB Part #
C148290
Package
PG-TSDSON-8(3.3x3.3)
Description
18A 2.1W 2V@36uA 40V 4mΩ@10V,20A N-Channel PG-TSDSON-8(3.3x3.3) MOSFETs ROHS