HT90-DC12V-SA 40A
Extended
Manufacturer
HTV(Ningbo Bo Yue Elec)
MFR.Part #
HT90-DC12V-SA 40A
JLCPCB Part #
C125673
Package
Plugin
Description
-40℃~+70℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 100mΩ 10ms 12V 155Ω 15ms 30A@277VAC、30A@30VDC、40A@125VAC、40A@30VDC 900mW 插件 Power Relays ROHS