0603FA-2.5A
Extended
Manufacturer
prosemi
MFR.Part #
0603FA-2.5A
JLCPCB Part #
C5121832
Package
0603
Description
-55℃~+150℃ 0.14 0.8mm 1.6mm 2.5A 32V 50A@32VDC Surface Mount Fuse 0603 Disposable fuses ROHS