SZMM5Z27VT5G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
SZMM5Z27VT5G
JLCPCB Part #
C896585
Package
SOD-523
Description
1 Independent 25.1V~28.9V 27V 500mW 50nA@18.9V 80Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS