RFP15N05L
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
RFP15N05L
JLCPCB Part #
C3280475
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 140mΩ@5V 15A 200pF 2V 450pF 50V 60W 900pF N-Channel TO-220-3 MOSFETs