RFG40N10
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
RFG40N10
JLCPCB Part #
C3280976
Package
TO-247
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 150nC@10V 160W 40A 40mΩ@10V 4V N-Channel TO-247 MOSFETs