NVHL040N65S3F
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NVHL040N65S3F
JLCPCB Part #
C604551
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 153nC@10V 33.8mΩ@10V 3V 446W 5.875nF 650V 65A TO-247-3 MOSFETs ROHS