NVB072N65S3
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NVB072N65S3
JLCPCB Part #
C604523
Package
D2PAK
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 14.6pF 3.3nF 312W 4.5V 44A 650V 72mΩ@10V 82nC@10V D2PAK MOSFETs ROHS