NTMS10P02R2G
MFR.Part #
NTMS10P02R2G
JLCPCB Part #
C274623
Package
SOIC-8
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 1.01nF 1.2V 1.67nF 1.6W 10A 20V 20mΩ@2.5V 3.64nF 70nC@4.5V P-Channel SOIC-8 MOSFETs ROHS